Panzer V Panther - Mléčná čokoláda 70 g - Sladká porce s nábojem

Mléčná čokoláda 70 g - od vyhlášeného výrobce té nejkvalitněší čokolády Steiner & Kovařík s motivem pro modeláře. Sladká porce s nábojem - Panzer V Panther

Tato čokoláda s nábojem je určena jako luxusní dárek. Dárek, kterým věnujete nejen výbornou čokoládu, ale také potěšíte a povzbudíte ve výkonech nejen nadšence modeláře.

Možná už jste slyšeli, že čokoláda není tak úžasná pouze pro svou lahodnou chuť. A že své blahodárné účinky může rozvinout pouze ve vysokoprocentních verzích. Obsahuje totiž důležité sloučeniny které působí na váš mozek psychický stav i výkon.

Samozřejmě ne každá čokoláda je stejná a ne každá je vyrobená z kvalitních kakaových bobů které jsou jejím základem.

Dostupnost Skladem (>6 ks)
Možnosti doručení
Kód: CM02
149 Kč / ks 133,04 Kč bez DPH
Panzer V Panther - Mléčná čokoláda 70 g - Sladká porce s nábojem
Model Tank Panzer V Panther Prazska cokolada Steiner & Kovarik
Novinka BESTSELLER Limitovaná edice

Panzer V Panther byl německý tank používaný během druhé světové války. V češtině se tento tank často označuje jako "Panter".

Panzerkampfwagen V Panther (SdKfz 171) byl německý tank vyráběný v letech 1943–1945. Představoval německou reakci na sovětský tank T-34/76. Překonával jej jak silou pancíře, tak zejména výkonností a přesností děla 7,5 cm KwK 42 L/70.

Tank Panther je obecně považován za nejlepší střední tank druhé světové války. Poprvé byly tanky Panther nasazeny v bitvě u Kurska v červenci 1943 v rámci 4. tankové armády. Například divize Das Reich v září 1943 během dvou dnů zničila za pomoci Pantherů 40 sovětských tanků. Tankový pluk Bäke v lednu 1944 v pětidenním boji v “kapse Balabonovka” zničil 267 tanků, při ztrátě 5 svých strojů.

Na západní frontě byla nadřazenost Pantherů ještě výraznější. Po vylodění v Normandii neměli západní spojenci tank, který by Pantheru mohl čelit, jeho čelní pancíř byl příliš silný. Panther naopak mohl díky své palebné síle vyřazovat spojenecké tanky na střední vzdálenost.

Na likvidaci jednoho Pantheru bylo třeba 4-5 amerických tanků M4 Sherman, z nichž jeden musel útočit na bok nebo záď. Nejlepším způsobem jeho vyřazení z boje byl zásah do pojezdového ústrojí a tím jeho znehybnění. Celkem bylo vyrobeno okolo 6.000 ks těchto strojů. Po válce je určitou dobu používalo i Československo.

Několik zajímavostí o tomto tanku zahrnuje:

  1. Panther byl vyvinut jako odpověď na sovětské těžké tanky, jako například KV-1 a T-34. Byl to jedna z největších zbraní nacistického Německa a byl považován za jeden z nejlepších tanků války.

  2. Panther měl velmi účinnou kombinaci pancíře, zbraně a pohyblivosti. Měl silný kanón s dostatečným dostřelem, aby dokázal zničit téměř jakýkoli tank spojenců.

  3. Panther měl kruhové řízení, což znamenalo, že se mohl otáčet na místě. To mu umožňovalo rychle a efektivně manévrovat na bojišti.

  4. Panther byl velmi těžký a měl tendenci se rychle opotřebovávat. To znamenalo, že vyžadoval pravidelnou údržbu a opravy, což způsobovalo problémy pro německé síly na bojišti.

  5. Panther byl poprvé nasazen na východní frontě v roce 1943. Brzy se stal jedním z nejúčinnějších tanků v německé armádě, ale jeho výroba byla omezena nedostatkem materiálů.

  6. Po válce byl Panther používán v několika zemích, včetně Francie a Československa. Několik Pantherů se zachovalo jako historické vozy a je k vidění pouze v několika muzeích.                                                                                                                                                                  CZ Složení: Mléčná čokoláda: obsah kakaové sušiny min. 35 % (cukr, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, kakaové boby, emulgátory: slunečnicový lecitin, aroma: přírodní vanilka). Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Uchovejte v chladu a suchu.

    Energetické hodnoty pro 100 g: Energetická hodnota - 2428 kJ / 583 kcal; Tuky - 39 g, z toho nasycené mastné kyseliny - 23 g; Sacharidy - 51 g, z toho cukry - 51 g; Bílkoviny – 6,1 g; Sůl - 0,18 g.