Sherman M4A2 - Mléčná čokoláda 70 g - Sladká porce s nábojem - Sherman M4A2

Mléčná čokoláda 70 g - od vyhlášeného výrobce té nejkvalitněší čokolády Steiner & Kovařík s motivem pro modeláře. Sladká porce s nábojem - Sherman M4A2

Tato čokoláda s nábojem je určena jako luxusní dárek. Dárek, kterým věnujete nejen výbornou čokoládu, ale také potěšíte a povzbudíte ve výkonech nejen nadšence modeláře.

Možná už jste slyšeli, že čokoláda není tak úžasná pouze pro svou lahodnou chuť. A že své blahodárné účinky může rozvinout pouze ve vysokoprocentních verzích. Obsahuje totiž důležité sloučeniny které působí na váš mozek psychický stav i výkon.

Samozřejmě ne každá čokoláda je stejná a ne každá je vyrobená z kvalitních kakaových bobů které jsou jejím základem.

Dostupnost Skladem (>6 ks)
Možnosti doručení
Kód: CM04
149 Kč / ks 133,04 Kč bez DPH
Sherman M4A2 - Mléčná čokoláda 70 g - Sladká porce s nábojem - Sherman M4A2
Tank Sherman M4A2 Prazazska cokolada
Novinka BESTSELLER Limitovaná edice

Sherman M4A2 byl americký tank používaný během druhé světové války a v dalších konfliktech. "M" v názvu označuje typ, zatímco "4" znamená, že byl čtvrtou verzí tanku navrženou firmou U.S. Army Ordnance Department. "A2" zase znamená, že tento model byl poháněn dieselovým motorem.

M4 Sherman (Medium Tank, M4) byl nejznámější americký tank ve druhé světové válce a krátce po ní. Pojmenován byl britskými vojsky po americkém generálu Shermanovi. S téměř padesáti tisíci vyrobenými kusy to byl druhý nejpočetnější tank války, předčil jej pouze ruský T-34. Kromě nasazení v ozbrojených silách USA byl v rámci programu o půjčce a pronájmu dodáván dalším mocnostem vzdorujícím Německu: Více než třetina všech vyrobených Shermanů putovala britské armádě, čtyři tisíce Sovětskému svazu. Bojovou premiérou Shermanů byla druhá bitva u El Alameinu v říjnu 1942, kde si vedly dobře proti německým a italským tankům. Coby nejpočetnější americký tank bojoval na všech frontách války, důležitého nasazení se dočkal při osvobozování Francie a Beneluxu a v bitvě v Ardenách. Tanky M4 používala americká i sovětská armáda při osvobozování Československa v roce 1945. K nejznámějším městům osvobozeným tanky M4 patří Plzeň. Rudá armáda používala tanky M4 např. při osvobozování Brna. Několik exemplářů se v dnešní době nachází i na Českém území.

Zde jsou některé zajímavosti o tomto tanku: 

 • Sherman M4A2 byl vyráběn v letech 1942 až 1945.

 • Jednou z hlavních výhod Sherman M4A2 byla jeho spolehlivost a snadná údržba. To umožňovalo rychlé opravy a údržbu, což bylo důležité v bojových situacích.

 • Sherman M4A2 byl poháněn dieselovým motorem, což bylo v té době neobvyklé. Tento typ motoru byl výhodný zejména pro použití v teplejších klimatických podmínkách, jako například v Pacifiku.

 • Tank Sherman M4A2 byl vybaven 75mm kanónem a dvěma kulomety ráže 0,30 palce.

 • Tento tank byl účinný proti německým tankům Panzer III a Panzer IV, ale měl problémy s německými těžkými tanky, jako Tiger a Panther.

 • Sherman M4A2 byl používán v mnoha slavných bitevních akcích, jako například v bitvě o Normandii, bitvě o Ardeny a bitvě o Iwo Jimě.

 • Po skončení druhé světové války byly některé Sherman M4A2 prodány nebo poskytnuty spojeneckým zemím. Některé z těchto tanků byly použity i v korejské válce.

 • Sherman M4A2 se objevil v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně slavného filmu Kellyho hrdinové.

 • Sherman M4A2 je stále oblíbeným tankem pro sběratele a restaurátory vojenských vozidel. Některé exempláře byly dokonce restaurovány a používány k filmování válečných filmů.

 • Přestože Sherman M4A2 nebyl nejlepším tankem své doby, hrál důležitou roli ve druhé světové válce a byl klíčovým prvkem spojeneckého úspěchu v mnoha bitevních akcích.

CZ Složení: Mléčná čokoláda: obsah kakaové sušiny min. 35 % (cukr, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, kakaové boby, emulgátory: slunečnicový lecitin, aroma: přírodní vanilka). Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů. Uchovejte v chladu a suchu.

 1. Energetické hodnoty pro 100 g: Energetická hodnota - 2428 kJ / 583 kcal; Tuky - 39 g, z toho nasycené mastné kyseliny - 23 g; Sacharidy - 51 g, z toho cukry - 51 g; Bílkoviny – 6,1 g; Sůl - 0,18 g.