Sherman M4A2 + Panzer V Panther - Výhodný dárkový box 2 vína: Sauvignon 2021 + Neronet Blauburger

Značka: Ampelos

Sherman M4A2 - Sauvignon 2021, jakostní víno s přívlaskem pozdní sběr, polosuché - Ocenění - AWC Vienna Gold 2022

Delikátní vůně květu hluchavky se svěží chutí bílého angreštu.

Kategorie-Bílé víno; Víno pro vegany; Ročník 2021; Jakostní víno s přívlaskem pozdní sběr; Alkohol 12,5%; Objem 0,75l; Teplota podávání 10-12°C

 

Panzer V Panther - Neronet Blauburger, Moravské Zemské víno, suché

Víno vůně černé třešně s chutí nasládlého dřeva.
Kategorie-Bílá vína Ročník 2021 Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr; Alkohol 12,5 %;  Objem 0,75 l; Teplota při podávání 10-12 °C
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategorie - Červené víno; Ročník 2021; Jakostní stupeň moravské zemské; Alkohol 13 %; Objem 0,75 g/l; Teplota podávání 12-14 °C
 
 
 
 
 
 

 

Pátráte po jedinečém, ale přesto osobním dárku?

Hledáte dokonalý způsob, jak si užít večer po náročném dni modelaření?

Chybí vám oblíbený model do sbírky?

 

Klid nic není ztraceno! Osušte slzy, protože my pro vás máme tu nejlepší zprávu:

 

 S naší limitovanou edicí vín Operace projektil v dárkovém balení, která osahuje 2 vína a to Víno vůně černé třešně s chutí nasládlého dřeva.

 

Dovedete k dokonalosti posezení nejen s kamarády „modeláři“.

 

"Víno a modelářství mají společné mnoho věcí - preciznost, pečlivost a vášeň pro dokonalost. Objednejte si naše limitované edice vína a přidejte do své sbírky něco skutečně jedinečného."

Dostupnost Skladem (>6 ks)
Možnosti doručení
Kód: 1
676 Kč / ks 558,68 Kč bez DPH
Sherman M4A2 + Panzer V Panther - Výhodný dárkový box 2 vína: Sauvignon 2021 + Neronet Blauburger
Značka: Ampelos
Sherman M4A2 + Panzer V Panther - Výhodný dárkový box 2 vína: Sauvignon 2021 + Neronet Blauburger
BESTSELLER Oceněné víno AWC Vienna Limitovaná edice

"Víno a modelářství mají společné mnoho věcí - preciznost, pečlivost a vášeň pro dokonalost. Objednejte si naše limitované edice vína a přidejte do své sbírky něco skutečně jedinečného."

Panzer V Panther byl německý tank používaný během druhé světové války. V češtině se tento tank často označuje jako "Panter".

Panzerkampfwagen V Panther (SdKfz 171) byl německý tank vyráběný v letech 1943–1945. Představoval německou reakci na sovětský tank T-34/76. Překonával jej jak silou pancíře, tak zejména výkonností a přesností děla 7,5 cm KwK 42 L/70.

Tank Panther je obecně považován za nejlepší střední tank druhé světové války. Poprvé byly tanky Panther nasazeny v bitvě u Kurska v červenci 1943 v rámci 4. tankové armády. Například divize Das Reich v září 1943 během dvou dnů zničila za pomoci Pantherů 40 sovětských tanků. Tankový pluk Bäke v lednu 1944 v pětidenním boji v “kapse Balabonovka” zničil 267 tanků, při ztrátě 5 svých strojů.

Na západní frontě byla nadřazenost Pantherů ještě výraznější. Po vylodění v Normandii neměli západní spojenci tank, který by Pantheru mohl čelit, jeho čelní pancíř byl příliš silný. Panther naopak mohl díky své palebné síle vyřazovat spojenecké tanky na střední vzdálenost.

Na likvidaci jednoho Pantheru bylo třeba 4-5 amerických tanků M4 Sherman, z nichž jeden musel útočit na bok nebo záď. Nejlepším způsobem jeho vyřazení z boje byl zásah do pojezdového ústrojí a tím jeho znehybnění. Celkem bylo vyrobeno okolo 6.000 ks těchto strojů. Po válce je určitou dobu používalo i Československo.

Několik zajímavostí o tomto tanku zahrnuje:

 1. Panther byl vyvinut jako odpověď na sovětské těžké tanky, jako například KV-1 a T-34. Byl to jedna z největších zbraní nacistického Německa a byl považován za jeden z nejlepších tanků války.

 2. Panther měl velmi účinnou kombinaci pancíře, zbraně a pohyblivosti. Měl silný kanón s dostatečným dostřelem, aby dokázal zničit téměř jakýkoli tank spojenců.

 3. Panther měl kruhové řízení, což znamenalo, že se mohl otáčet na místě. To mu umožňovalo rychle a efektivně manévrovat na bojišti.

 4. Panther byl velmi těžký a měl tendenci se rychle opotřebovávat. To znamenalo, že vyžadoval pravidelnou údržbu a opravy, což způsobovalo problémy pro německé síly na bojišti.

 5. Panther byl poprvé nasazen na východní frontě v roce 1943. Brzy se stal jedním z nejúčinnějších tanků v německé armádě, ale jeho výroba byla omezena nedostatkem materiálů.

 6. Po válce byl Panther používán v několika zemích, včetně Francie a Československa. Několik Pantherů se zachovalo jako historické vozy a je k vidění pouze v několika muzeích.

Sherman M4A2 byl americký tank používaný během druhé světové války a v dalších konfliktech. "M" v názvu označuje typ, zatímco "4" znamená, že byl čtvrtou verzí tanku navrženou firmou U.S. Army Ordnance Department. "A2" zase znamená, že tento model byl poháněn dieselovým motorem.

M4 Sherman (Medium Tank, M4) byl nejznámější americký tank ve druhé světové válce a krátce po ní. Pojmenován byl britskými vojsky po americkém generálu Shermanovi. S téměř padesáti tisíci vyrobenými kusy to byl druhý nejpočetnější tank války, předčil jej pouze ruský T-34. Kromě nasazení v ozbrojených silách USA byl v rámci programu o půjčce a pronájmu dodáván dalším mocnostem vzdorujícím Německu: Více než třetina všech vyrobených Shermanů putovala britské armádě, čtyři tisíce Sovětskému svazu. Bojovou premiérou Shermanů byla druhá bitva u El Alameinu v říjnu 1942, kde si vedly dobře proti německým a italským tankům. Coby nejpočetnější americký tank bojoval na všech frontách války, důležitého nasazení se dočkal při osvobozování Francie a Beneluxu a v bitvě v Ardenách. Tanky M4 používala americká i sovětská armáda při osvobozování Československa v roce 1945. K nejznámějším městům osvobozeným tanky M4 patří Plzeň. Rudá armáda používala tanky M4 např. při osvobozování Brna. Několik exemplářů se v dnešní době nachází i na Českém území.

Zde jsou některé zajímavosti o tomto tanku: 

 1. Sherman M4A2 byl vyráběn v letech 1942 až 1945.
 2. Jednou z hlavních výhod Sherman M4A2 byla jeho spolehlivost a snadná údržba. To umožňovalo rychlé opravy a údržbu, což bylo důležité v bojových situacích.
 3. Sherman M4A2 byl poháněn dieselovým motorem, což bylo v té době neobvyklé. Tento typ motoru byl výhodný zejména pro použití v teplejších klimatických podmínkách, jako například v Pacifiku.
 4. Tank Sherman M4A2 byl vybaven 75mm kanónem a dvěma kulomety ráže 0,30 palce.
 5. Tento tank byl účinný proti německým tankům Panzer III a Panzer IV, ale měl problémy s německými těžkými tanky, jako Tiger a Panther.
 6. Sherman M4A2 byl používán v mnoha slavných bitevních akcích, jako například v bitvě o Normandii, bitvě o Ardeny a bitvě o Iwo Jimě.
 7. Po skončení druhé světové války byly některé Sherman M4A2 prodány nebo poskytnuty spojeneckým zemím. Některé z těchto tanků byly použity i v korejské válce.
 8. Sherman M4A2 se objevil v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně slavného filmu Kellyho hrdinové.
 9. Sherman M4A2 je stále oblíbeným tankem pro sběratele a restaurátory vojenských vozidel. Některé exempláře byly dokonce restaurovány a používány k filmování válečných filmů.
 10. Přestože Sherman M4A2 nebyl nejlepším tankem své doby, hrál důležitou roli ve druhé světové válce a byl klíčovým prvkem spojeneckého úspěchu v mnoha bitevních akcích.