O Doušku vína

Milí požitkáři a milovníci výtečného vína, toužíte po lahodném delikátním víně?

To jste tady správně.

 lukas marky

Vítejte v e-shopu - v zastoupení vinařství Ampelos nejen pro Prahu a střední Čechy!

 

 Je nám potěšením přinášet vám jedinečná, lahodná vína… šlechtěná, pěstěná a rodící se s láskou, vášní a něhou mistrů vinařů úspěšného vinařství a zároveň šlechtitelské stanice Ampelos.

 Víno dokonale vymazlené pro vaše chuťové pohárky a hýčkané, jak jinak než s jistotou, hrdostí a respektem. Víno rodící se díky zkušenostem a celoživotní náplni osobností Ampelosu v duchu rukodělné tradice v souladu s harmonií přírody.

Výsledkem nejen pečlivosti je kvalitní naturální víno pravidelně oceňované i na mezinárodních soutěžích.

 AWC Vienna GoldAWC Vienna SilverAWC Vienna Approval

  Proč ochutnat právě Ampelos?

Ampelos je vinařství a nejstarší šlechtitelská stanice v České republice s tradicí od roku 1895, je jedním z nejstarších na světě. K této výjimečnosti ještě vlastní sbírku odrůd vinné révy – Genofond ČR. 60 hektarů vinic znojemské podoblasti Vrbovec a Chvalovice viničních tratí Nad Sklepy a Dívčí hora štědře plodí díky znalcům Ampelosu vinné hrozny čistých i vlastnoručně šlechtěných odrůd.

 Specialitou jsou vína typických odrůd pro Znojemsko - Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon…

Velkou chloubou Ampelosu jsou i velmi oblíbené a méně rozšířené odrůdy - Kerner, Blauburger, Hibernal, Neronet nebo Alibernet.

sklep 

 Jak se zrodil Doušek?

A jak už to tak bývá, nejvíc fajn nápady a věci vznikají právě u sklenky vína. Jednoho dne jsem měla příležitost vychutnat si doušek vína přímo ve sklípku Ampelosu. A nebyla to náhoda. Jiskra přeskočila, vášeň k vínu se rozhořela a myšlenka zrála jako víno. Jak tak běžel čas, slovo dalo slovo, zaznělo čin-čin a Doušek je na světě. 


Rádi naším vínem rozzáříme úsměvy na tváři vaší nebo vašich přátel, kolegů, partnerů, klientů a všem těm co mají na víno chuť a náladu.

Pocit z delikátnosti necháváme už čistě jen a jen na vás. Je nám jasné, že už všichni musíme mít chuť na Doušek.

Takže… pomaloučku vychutnávejme doušek po doušku. 

 

hrozny vinice ampelos  

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení