O Doušku vína

Milí požitkáři a milovníci výtečného vína, toužíte po lahodném delikátním víně?

To jste tady správně.

 

Vítejte v e-shopu - v zastoupení vinařství Ampelos nejen pro Prahu a střední Čechy!

 

 Je nám potěšením přinášet vám jedinečná, lahodná vína… šlechtěná, pěstěná a rodící se s láskou, vášní a něhou mistrů vinařů úspěšného vinařství a zároveň šlechtitelské stanice Ampelos.

 Víno dokonale vymazlené pro vaše chuťové pohárky a hýčkané, jak jinak než s jistotou, hrdostí a respektem. Víno rodící se díky zkušenostem a celoživotní náplni osobností Ampelosu v duchu rukodělné tradice v souladu s harmonií přírody.

Výsledkem nejen pečlivosti je kvalitní naturální víno pravidelně oceňované i na mezinárodních soutěžích.

 AWC Vienna GoldAWC Vienna SilverAWC Vienna Approval

  Proč ochutnat právě Ampelos?

Ampelos je vinařství a nejstarší šlechtitelská stanice v České republice s tradicí od roku 1895, je jedním z nejstarších na světě. K této výjimečnosti ještě vlastní sbírku odrůd vinné révy – Genofond ČR. 60 hektarů vinic znojemské podoblasti Vrbovec a Chvalovice viničních tratí Nad Sklepy a Dívčí hora štědře plodí díky znalcům Ampelosu vinné hrozny čistých i vlastnoručně šlechtěných odrůd.

 Specialitou jsou vína typických odrůd pro Znojemsko - Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon…

Velkou chloubou Ampelosu jsou i velmi oblíbené a méně rozšířené odrůdy - Kerner, Blauburger, Hibernal, Neronet nebo Alibernet.

sklep 

 Jak se zrodil Doušek?

A jak už to tak bývá, nejvíc fajn nápady a věci vznikají právě u sklenky vína. Jednoho dne jsem měla příležitost vychutnat si doušek vína přímo ve sklípku Ampelosu. A nebyla to náhoda. Jiskra přeskočila, vášeň k vínu se rozhořela a myšlenka zrála jako víno. Jak tak běžel čas, slovo dalo slovo, zaznělo čin-čin a Doušek je na světě. 


Rádi naším vínem rozzáříme úsměvy na tváři vaší nebo vašich přátel, kolegů, partnerů, klientů a všem těm co mají na víno chuť a náladu.

Pocit z delikátnosti necháváme už čistě jen a jen na vás. Je nám jasné, že už všichni musíme mít chuť na Doušek.

Takže… pomaloučku vychutnávejme doušek po doušku. 

 

Jsem nejen nadšenec a sommeliér, jsem i člen Asociace sommeliérů

 

 

hrozny vinice ampelos