Kód: 2042 | Značka: Ampelos

TRIO® (VZ,SG,RR) 2020

169 Kč / ks
Skladem (>6 ks)

kabinetní, polosuché

Víno s vůní liči a bílého rybízu s kořenitou pikantní chutí.

Kategorie: Bílé víno
Ročník: 2020
Jakostní stupeň: kabinetní
Obsah cukru: polosuché
Alkohol: 10,5 %
Objem: 0,75 l
Zbytkový cukr: 12,1 g/l
Obsah kyselin: 7,5 g/l
Číslo šarže: 2042
Doporučená teplota při podávání: 10-12 °C

Víno s vůní liči a bílého rybízu s kořenitou pikantní chutí.

Odrůda – Ryzlink rýnský

jde o tradiční odrůdu pěstovanou od roku 1435, která je velmi ceněná a určená k výrobě velmi kvalitních bílých vín. Nejspíš pochází z území kolem údolí řeky Rýna - odtud také název. A co má Ryzlink rýnský společného s podobně znějícím názvem odrůdy Ryzlink vlašský? Kromě slova "Ryzlink" vůbec nic. Pouhým nahodilým zkřížením odrůdy Heunisch a semenáčku Tramínu se dnes Ryzlink rýnský řadí k nejkvalitnější odrůdě.

 Odrůda – Sauvignon

odrůda opletená tajemstvím. Pravděpodobně pocházející z francouzské oblastí na Loiře nebo z regionu Bordeaux. Sauignon vznikl nejspíš samovolným křížením odrůd Chenin blanc a Tramín. Německé synonymum je Muskat-Sylvaner a někdy v Rakousku užívané Feigentraube – Fíkový hrozen, které se kdysi se užívalo i u nás. Sám král Jindřich IV. Navarrský se stal velkým vyznavačem právě této odrůdy možná právě proto, že v jeho kojeneckém věku mu dědeček potíral rty vínem z této odrůdy.

Odrůda – Veltlínské zelené

stařičká a klasická odrůda, s velkou pravděpodobností pocházející z regionu Dolní Rakousko a okolí Manhartsbergu. Rodiči odrůd jsou nejspíš Tramín a St. Georgen patrně doputováné do lokality bez přičinění člověka. Rakouský název Grüner Veltliner se užívá až od 18. století, do té doby nazývané Mouhartsrebe. I na Moravě bylo dříve známo jako Bělošpičák nebo Muškatel. Tradiční oblastí pěstování odrůdy je Rakousko.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení